Jakie produkty cyfrowe warto sprzedawać w 2024 roku?

produkt cyfrowy 2024

Wielu przedsiębiorców buduje całe firmy wokół produktów cyfrowych – takich jak e-booki, czy kursy online ze względu na ich popularność i łatwość dystrybucji. Inne firmy wprowadzają je na rynek w celu uzupełnienia oferty fizycznych produktów i usług.

Nauka sprzedaży produktów cyfrowych oferuje potencjał generowania pasywnego dochodu, ponieważ można je utworzyć raz i wielokrotnie sprzedawać różnym klientom bez konieczności uzupełniania magazynów czy zajmowania się realizacją zamówień.

Dzięki temu są idealne dla twórców, blogerów, nauczycieli oraz freelancerów poszukujących skutecznych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie.


Sprzedaż produktów cyfrowych ma wiele zalet, co czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi dla przedsiębiorców:

 • Niskie koszty: Nie musisz przechowywać produktów w magazynie, ani ponosić żadnych kosztów wysyłki.
 • Wysokie marże zysku: Większość ze sprzedaży kursów oraz e-booków trafia do Twojej kieszeni. Nie ponosisz praktycznie żadnych innych dodatkowych kosztów.
 • Pełna automatyzacja: Zamówienia mogą być dostarczane natychmiast, bez Twojego zaangażowania.
 • Elastyczność produktów: Możesz oferować bezpłatne produkty umożliwiające budowanie listy e-mailowej, miesięczne płatne subskrypcje zapewniające dostęp do ekskluzywnych treści cyfrowych lub licencje na korzystanie z produktów cyfrowych.
 • E-learning cieszy się coraz większą popularnością: Trenerzy, mentorzy, coache korzystający z Internetu mają ogromną szansę na rozszerzenie swojej działalności i wpływu dzięki e-learningowi, branży, która do 2030 roku będzie warta 840 miliardów dolarów.


Jednak sprzedaż produktów cyfrowych online wiąże się także z wyzwaniami, na które należy uważać:

 • Konkurencja z darmowymi treściami: Dzięki dostępności towarów cyfrowych konsumenci często mają alternatywę w postaci bezpłatnych treści. Konieczne jest więc dokładne przemyślenie swojej niszy rynkowej, rodzajów oferowanych produktów oraz wyróżnienie się na rynku.
 • Ryzyko piractwa: Istnieje zagrożenie kradzieży treści, dlatego ważne jest stosowanie narzędzi do ochrony swoich produktów.
 • Konkurencja: Nasza konkurencja może łatwo skopiować nasze produkty i sprzedawać je jako swoje.

Najważniejsza zasada:

Jaki podstawowy problem chcemy rozwiązać u naszego klienta najmniejszym wysiłkiem

Burza mózgów na temat produktu

Generując pomysły na swoje produkty cyfrowe, nie bądź zbyt krytyczny — kluczem do burzy mózgów jest unikanie nadmiernego analizowania. Jeśli szukasz pomysłów na produkty do pobrania i sprzedaży online, oto kilka pytań, które możesz sobie zadać:

 • Czego możesz nauczyć swoich klientów? Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy z artykułami do zdrowego odżywiania, możesz oferować kursy online na temat przygotowywania zdrowych posiłków, planowania zrównoważonych diet lub interpretacji etykiet produktów spożywczych.
 • Czy są obszary, w których możesz pomóc swoim klientom, związane z całym sektorem? Jeśli prowadzisz sklep internetowy z akcesoriami rowerowymi, możesz stworzyć serię poradników online na temat utrzymania roweru w dobrej kondycji, jak wybrać odpowiedni sprzęt rowerowy dla swoich potrzeb, etc.
 • Na jakich wartościach zbudowałeś swój biznes i jakie tematy się z nimi wiążą? Na przykład, jeśli prowadzisz sklep internetowy oferujący odzież ekologiczną, możesz stworzyć kurs online, który nauczy Twoich klientów, jak dokonywać świadomych wyborów w zakresie mody ekologicznej, jak dbać o odzież zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz jak minimalizować wpływ swojej garderoby na środowisko naturalne.
 • W jaki sposób możesz jednoczyć społeczność klientów? Jeśli sprzedajesz artykuły kuchenne, możesz zorganizować wirtualne warsztaty kulinarne z kucharzem.
 • W czym jesteś naprawdę dobry? Jeśli doskonale się sprawdzasz w fotografowaniu jedzenia, możesz nauczyć innych, jak dobrze dostosować oświetlenie i dobierać kadr, aby posiłki prezentowały się idealnie.
burza mózgów

Sprawdzenie zainteresowania produktu

Zweryfikuj swój pomysł, zanim poświęcisz mu zbyt dużo czasu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to inwestować dużo czasu i pieniędzy w nowe przedsięwzięcie, nie mając pewności, że ma ono duże szanse na sukces.

Oto kilka sposobów na zweryfikowanie swojego pomysłu podczas zastanawiania się, jak sprzedawać produkty cyfrowe:

 • Badanie słów kluczowych: Użyj narzędzia do badania słów kluczowych, aby zobaczyć, ile osób szuka Twoich tematów. Dzięki temu dowiesz się, jakie są możliwości każdego z nich.
 • Google Trends: Przeszukaj swoje tematy w Trendach Google. Poszukaj tematów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.
 • Grupy na Facebooku: Istnieją grupy na Facebooku poświęcone każdej niszy i grupom docelowym, jakie można sobie wyobrazić, co czyni je doskonałym miejscem do zrozumienia, czym są zainteresowani potencjalni klienci.
 • Fora branżowe: Fora poświęcone hobby i społecznościom z Twojej branży mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o tym, czego ludzie chcą i potrzebują w Twoim obszarze działalności.
 • Recenzje produktów: Przeczytaj zarówno opinie na temat swoich produktów, jak i tych konkurencji, aby uzyskać potwierdzenie danego pomysłu. Mogą one pochodzić z recenzji na stronach produktów, a także z niezależnych recenzji na blogach i innych stronach internetowych.
 • Zacznij od wersji DEMO: Czasami najprostszym sposobem sprawdzenia pomysłu jest eksperymentowanie z jego mniejszą wersją, którą z czasem można rozwijać. Celem jest jak najszybsze wprowadzenie czegoś na rynek, aby móc przetestować pomysł i ulepszyć go.

5 najlepszych produktów cyfrowych do sprzedaży online

Kursy online

Kursy online to najlepszy sposób na przedstawienie szczegółowych treści w formacie cyfrowym na którym można zarabiać. Możesz stworzyć prezentację, nagrać film instruktażowy lub opracować kurs z udziałem ekspertów w danej dziedzinie.

Po utworzeniu kursu może z niego korzystać tysiące (lub setki tysięcy) studentów. Wystarczy go aktualizować, gdy treści staną się nieaktualne lub stracą na wartości.

Kursy online mogą obejmować quizy, sprawdziany wiedzy i inne interaktywne zajęcia, które mają na celu przełamanie pasywności treści edukacyjnych i zwiększenie zaangażowania uczestników.

Najlepsze tematy na 2024 rok:

 • Kursy z zakresu zdrowego stylu życia i odżywiania, obejmujące planowanie posiłków, treningi fitness i techniki relaksacji.
 • Kursy związane z umiejętnościami cyfrowymi, takie jak programowanie, projektowanie graficzne, marketing internetowy i analiza danych.
 • Kursy dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego, obejmujące zarządzanie stresem, komunikację interpersonalną, budowanie pewności siebie i umiejętności przywódczych.
 • Kursy związane z technologiami przyszłości, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, blockchain i Internet rzeczy (IoT).
 • Kursy z zakresu ekologii i ochrony środowiska, obejmujące zrównoważoną produkcję, recykling, energię odnawialną i projektowanie ekologicznych budynków.
 • Kursy związane z zdrowiem psychicznym i emocjonalnym, takie jak techniki radzenia sobie ze stresem, mindfulness, terapia poznawczo-behawioralna i rozwój emocjonalny.
 • Kursy z zakresu kreatywności i sztuki, obejmujące malarstwo, rzeźbę, fotografię, pisarstwo kreatywne i produkcję filmową.
 • Kursy związane z biznesem i przedsiębiorczością, takie jak zarządzanie finansami, rozwój biznesu, e-commerce i strategie marketingowe.
 • Kursy z dziedziny nauk ścisłych i technicznych, obejmujące matematykę, fizykę, chemię, biologię i astronomię.
 • Kursy związane z turystyką i podróżami, takie jak planowanie podróży, zarządzanie podróżami służbowymi, przewodnictwo turystyczne i języki obce w kontekście podróży.

E-booki

E-booki to powszechnie znany format cyfrowy, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem czytnika e-booków, komputera lub urządzenia mobilnego. Możesz napisać e-booka na dowolny temat, ale zanim to zrobisz sprawdź czy jest zainteresowanie daną tematyką.

Jeśli istnieje już mnóstwo postów na blogu lub samouczków na YouTube, do których Twoi czytelnicy mogą uzyskać bezpłatny dostęp, musisz wyróżnić swoje treści za pomocą unikalnej propozycji sprzedaży (USP).

USP Twojego e-booka może być Twoja reputacja jako eksperta lub osoby odnoszącej sukcesy w Twojej dziedzinie. Alternatywnie, Twoja książka może obiecać głębsze i bardziej zaawansowane podejście do tematu niż istniejące bezpłatne treści online. Możesz również ustawić swoją książkę jako główne źródło informacji dla czytelników pragnących osiągnąć postęp w swojej dziedzinie.

Należy również pamiętać, że większość e-booków ma konkurencyjne ceny i może zawierać sekcje do bezpłatnego pobrania, co ma zachęcić do sprzedaży większej liczby egzemplarzy.

Najlepsze tematy na e-book w 2024 roku? Podobne tematy jak przy kursach, jednak w formie e-booka.


Szablony i narzędzia cyfrowe

Produkty cyfrowe występują również w formie narzędzi, które pomagają profesjonalistom wykonywać zadania szybciej i sprawniej. Możesz sprzedawać rozwiązania cyfrowe typowych problemów związanych z daną rolą lub typowymi zadaniami online, takimi jak edycja wideo.Narzędzia mogą przyjmować formę samodzielnych aplikacji lub być elementami, które można zintegrować z innym oprogramowaniem cyfrowym.


Narzędzia cyfrowe i produkty szablonowe dostępne do sprzedaży online obejmują:

 • Szablony strategii marketingu cyfrowego
 • Wzory CV dla osób poszukujących pracy
 • Aplikacje mobilne
 • Szablony projektów graficznych broszur, ulotek, plakatów itp.
 • Filtry i wtyczki Adobe Photoshop dla edytorów multimediów
 • Ikony, czcionki lub zestawy UX dla projektantów stron internetowych


Dodatkowe Usługi cyfrowe

Usługi dobrze komponują się z produktami cyfrowymi. Możesz zaoferować usługę tworzenia logo wraz z szablonami do pobrania. Trener osobisty może oferować sesje treningu na żywo subskrybentom swojego programu treningowego. Podobnie możesz pozycjonować usługi – cyfrowe lub rzeczywiste – jako dodatki do swoich produktów online.

Możesz na przykład sprzedawać konsultacje wraz ze spersonalizowanym raportem lub arkuszem kalkulacyjnym.

Jeśli w ramach swojej działalności usługowej często wykonujesz zadania, możesz rozważyć ich oddzielenie i uproduktowienie, aby stworzyć dodatkowe źródła przychodów.


Chcesz wydać własny e-book?

Jak szybko wydać i sprzedać e-book

Konsultacja 1:1

Potrzebujesz rozwiązać problem?

arekszuba.pl

Chcesz tworzyć własne produkty cyfrowe? Trafiłeś idealnie! E-book to najlepsza forma, z jaką możesz zacząć działać!

Kontakt

Arkadiusz Szuba
NIP: 684 247 39 37
REGON: 180660863

Social media

Facebook

Instagram

© Copyright Arkadiusz Szuba 2023.  Wszystkie Prawa Zastrzeżone. Polityka Prywatności | Regulamin

Access The Training Now

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close